رئیس دانشگاه فرهنگیان :ایفای نقش فاطمی شهید طاهره هاشمی در حماسه آمل را رمز ماندگاری اش دانست.

دکتر لطف‌الله مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری رسانه به مناسبت جشنواره طاها ستاره شمالی عنوان کرد: در سال ۶۰ دشمن، ضد انقلاب و معاندان نظام تمام تلاش خود را انجام دادند تا نظام اسلامی را سرنگون نمایند اما کسانی که دل به انقلاب داده بودند ایستادند و مقاومت کردند تا دشمن به هدفش نرسد.

وی با بیان خاطراتی از حماسه مردم آمل در ششم بهمن سال ۶۰ خاطرنشان کرد: مردم شهر و روستا برای دفاع از اسلام با هر وسیله‌ای خود را به میدان نبرد با اتحادیه کمونیست ها می‌رساندند.

مهدوی - جشنواره فرهنگی هنری طاها ستاره شمالی

مهدوی با تشریح چگونگی ودلایل حمله اتحادیه کمونیست‌ها به شهر آمل عنوان کرد: اجرای عملیات در آمل از چند بعد از جمله سیاسی و جغرافیایی و نظامی برای این گروهک اهمیت داشت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان مازندران با اشاره به تقدیم ۴۱ شهید در حماسه اسلامی مردم آمل تصریح کرد : بین ۴۱ شهید نام یک شهیده به نام سید طاهره هاشمی قابل توجه است، ایفای نقش فاطمی در حماسه مردم آمل توسط این شهید بزرگوار ماندگار شده است.

وی با اشاره به آیات قرآن تصریح کرد: وعده الهی این است که اسلام سراسر دنیا را خواهد گرفت این شامل آزاد شدن کربلا بود، ان شالله شامل آزاد شدن قدس نیز خواهد بود.
مهدوی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان بهترین دانشجویان را پذیرش می نماید مطرح کرد: جزو محدود دانشگاه هایی هستیم که در آن هم صلاحیت عمومی و هم صلاحیت علمی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع در این دانشگاه عنوان کرد: برگزاری جشنواره طاها ستاره شمالی  و برگزاری  یادواره شهدای دانشجو معلم، برگزاری راهیان نور و راهیان مقاومت جزو برنامه‌های خاص این دانشگاه با محوریت شهدا می‌باشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به سوال هرازنیوز درباره رویکردهای انگیزشی برای استقبال بیشتر دانشجویان در این جشنواره گفت: اهدا جایزه نقدی به نفرات برتر و صدور گواهی که برای ارتقا دانشجومعلمان موثر است رویکردهای انگیزشی اتخاذ شده می باشد ضمن اینکه به تعبیر رهبر انقلاب زنده نگهداشتن راه شهیدان کمتر از خود شهادت نیست و از این رو این انگیزه بالاتری برای دانشجویان عزیز می باشد .

  نظرات